18th Judicial District Court
          Daily Docket

September 12, 2019 07:34:56
Name Time Location Courtroom
Abrego-Santos, Sergio  09:00 AM  10th floor  10-3 
Abukalam, Andrew  08:30 AM  5th floor  05-1 
Anderson, Tonya  08:30 AM  5th floor  05-1 
Apolito, Kasandra  08:30 AM  5th floor  05-1 
Armstrong, James  09:00 AM  1st floor  JURY 
Astle, Amanda  09:00 AM  1st floor  JURY 
Avalos, Alejandro  09:00 AM  5th floor  05-4 
Bais, Lynndon  09:00 AM  1st floor  JURY 
Baker, Jimmie  08:30 AM  5th floor  05-1 
Baker, Netalia  09:00 AM  1st floor  JURY 
Banowetz, Laci  08:30 AM  5th floor  05-1 
Barkus, Lindell  08:30 AM  5th floor  05-1 
Basham, Richard  09:00 AM  4th floor  04-3 
Bates, Jeremy  08:30 AM  5th floor  05-1 
Bazil, Marcena  09:00 AM  1st floor  JURY 
Beard, Shawntrice  08:45 AM  7th floor  07-1 
Becks, Jennifer  09:00 AM  1st floor  JURY 
Bell, Brandy  08:30 AM  5th floor  05-1 
Bennett, Dawna  09:00 AM  1st floor  JURY 
Berkenmeier, Jon  09:30 AM  5th floor  05-5 
Black, Donna  08:30 AM  5th floor  05-1 
Boneski, Rebecca  09:00 AM  1st floor  JURY 
Brauer, Rachael  08:30 AM  5th floor  05-1 
Brazille, Naithen  10:00 AM  10th floor  10-2 
Broadbent, Allen  08:30 AM  5th floor  05-1 
Brown, Dietra  09:00 AM  1st floor  JURY 
Brown, Kyle  09:00 AM  1st floor  JURY 
Brown, Samuel  09:00 AM  1st floor  JURY 
Bruce Guider Thomas, Melaura  09:00 AM  6th floor  06-3 
Brunson, Veronica  09:00 AM  1st floor  JURY 
Brush, Thomas  09:00 AM  6th floor  06-4 
Bryant, Chyna  08:30 AM  5th floor  05-1 
Bryant, Seth  08:30 AM  5th floor  05-1 
Buckner, Victor  09:00 AM  4th floor  04-3 
Budogo, Heritier  09:00 AM  4th floor  04-2 
Burchett, Stephanie  09:00 AM  1st floor  JURY 
Burchett, Stephanie  09:00 AM  1st floor  JURY 
Burkett, Lon  09:30 AM  5th floor  05-5 
Bustamante, Jose  08:30 AM  5th floor  05-1 
Calhoun, Daniel  08:45 AM  10th floor  10-4 
Campbell, Anthony  08:30 AM  5th floor  05-1 
Carey, Evelyn  11:00 AM  9th floor  09-1 
Carpenter, Jeremy  09:00 AM  1st floor  JURY 
Carpenter, Krystal  09:00 AM  1st floor  JURY 
Castile, Brent  08:30 AM  5th floor  05-1 
Centeno-Palacios, Dilia  08:30 AM  5th floor  05-1 
Champion, Jacob  09:30 AM  5th floor  05-5 
Chanminara, Manivone  09:00 AM  1st floor  JURY 
Chapman, Matthew  08:30 AM  5th floor  05-1 
Christian, Brandi  09:00 AM  6th floor  06-3 
Cline, Sage  09:30 AM  5th floor  05-5 
Coleman, Donna  09:00 AM  1st floor  JURY 
Collins, Charles  09:30 AM  5th floor  05-5 
Compton, Bobby  09:00 AM  1st floor  JURY 
Cordero Zapata, Bianca  08:30 AM  5th floor  05-1 
Cotton, Chase  09:00 AM  1st floor  JURY 
Cotton, Heather  09:00 AM  1st floor  JURY 
Coyan, John  09:00 AM  4th floor  04-3 
Coyle, Angela  09:00 AM  4th floor  04-3 
Crane, Anna  08:30 AM  5th floor  05-1 
Craver, Tanner  08:30 AM  5th floor  05-1 
Crawford, Sheria  09:00 AM  10th floor  10-3 
Dahia, Eilaf  08:30 AM  5th floor  05-1 
Daniels, Buster  09:30 AM  5th floor  05-5 
Davidson, Barbara  09:30 AM  5th floor  05-5 
Davis, Alice  09:00 AM  9th floor  09-1 
Davis, Edna  09:00 AM  9th floor  09-1 
Davis, Shirley  08:30 AM  5th floor  05-1 
Dean, Latara  08:30 AM  5th floor  05-1 
Diaz, Klaria  08:30 AM  5th floor  05-1 
Dobbs, Katrina  09:00 AM  1st floor  JURY 
Douglas, Carol  09:00 AM  1st floor  JURY 
Downs, Mark  08:30 AM  5th floor  05-1 
Driggers, Robert  08:30 AM  5th floor  TR 
Duangtavanh, Tyler  09:00 AM  10th floor  10-3 
Dukes, Leon  09:00 AM  1st floor  JURY 
Dyer, James  09:00 AM  6th floor  06-2 
Echols, Patrica  09:00 AM  1st floor  JURY 
Edington, Ian  08:45 AM  10th floor  10-2 
Eells, Aaron  08:30 AM  5th floor  05-1 
Ellis, Katie  09:30 AM  5th floor  05-5 
Ellis, Michael  09:00 AM  10th floor  10-3 
Esguerra, Tara  09:00 AM  5th floor  05-4 
Ewing, Larry  09:00 AM  6th floor  06-3 
Federico, Janet  09:00 AM  1st floor  JURY 
Fields, Danny  08:30 AM  5th floor  05-1 
Finey, Jason  09:00 AM  10th floor  10-3 
Fisher, Danny  10:00 AM  10th floor  10-2 
Foxworthy, Michael  09:00 AM  1st floor  JURY 
Fuller, Timothy  08:30 AM  5th floor  05-1 
Gaida, Claire  09:00 AM  1st floor  JURY 
Galaviz, Jacob  08:30 AM  5th floor  05-4 
Gallardo, Precious  09:00 AM  10th floor  10-3 
Gallegos, Herman  09:00 AM  1st floor  JURY 
Garcia, Crystal  10:00 AM  8th floor  08-2 
Gardner, Jennifer  09:00 AM  4th floor  04-3 
Garibay, Mary  09:00 AM  1st floor  JURY 
George, Brandon  08:30 AM  5th floor  05-1 
Gertz, Charles  09:00 AM  5th floor  05-3 
Gingerich, Kristina  08:30 AM  5th floor  05-1 
Glover, Edward  08:30 AM  5th floor  05-1 
Gomez, Jesse  08:30 AM  5th floor  05-1 
Gomez, Jesse  09:00 AM  6th floor  06-3 
Gonzales, Christopher  09:00 AM  6th floor  06-3 
Gotshaw, Charles  09:00 AM  6th floor  06-3 
Greenfield, Robert  09:00 AM  4th floor  04-3 
Griffin, Miranda  09:00 AM  1st floor  JURY 
Guider, Willie  09:00 AM  6th floor  06-3 
Hadley, James  08:30 AM  5th floor  05-1 
Hall, Maurice  09:00 AM  1st floor  JURY 
Halvey, Simon  09:00 AM  6th floor  06-3 
Hammond, Harrison  08:30 AM  5th floor  05-1 
Harpe, Lorenzo  09:00 AM  1st floor  JURY 
Hartman, Riley  08:30 AM  5th floor  05-1 
Hathorne, Samuel  11:00 AM  8th floor  08-2 
Heally, Shavontae  08:30 AM  5th floor  05-1 
Heath, Ronald  09:00 AM  6th floor  06-4 
Henry, Amanda  09:00 AM  1st floor  JURY 
Herrera, Nicole  08:30 AM  5th floor  05-1 
Hill Country Reflection Ridge Partners Ltd.  09:00 AM  9th floor  09-1 
Hill, Brandon  08:45 AM  10th floor  10-4 
Hodges, Wesley  10:30 AM  7th floor  07-1 
Hollinger, Kimberly  08:30 AM  5th floor  05-1 
Huckabee, Lynn  09:00 AM  1st floor  JURY 
Hudson, Jennifer  09:00 AM  4th floor  04-5 
Hudson, Ray  09:00 AM  4th floor  04-5 
Hudson, Tiana  08:30 AM  5th floor  05-1 
Huerta, Maria  09:00 AM  1st floor  JURY 
Hunt, Lugene  08:30 AM  5th floor  05-1 
Hurst, Linda  08:30 AM  5th floor  05-1 
Ivery, Janelle  09:00 AM  1st floor  JURY 
Ivery, Johnell  09:00 AM  1st floor  JURY 
Jacob, Kayla  08:45 AM  8th floor  08-2 
Jacob, William  09:30 AM  5th floor  05-5 
Jay, Anthony  09:00 AM  6th floor  06-3 
Jefferson, Kaswalia  09:00 AM  1st floor  JURY 
Johnico, Micah  08:30 AM  5th floor  05-1 
Johnson, Anastasia  09:00 AM  1st floor  JURY 
Johnson, Christopher  09:00 AM  6th floor  06-4 
Johnson, Corey  08:30 AM  5th floor  05-1 
Johnson, Henry  09:00 AM  1st floor  JURY 
Johnson, Jim  10:00 AM  5th floor  05-1 
Johnson, Michael  09:00 AM  1st floor  JURY 
Johnston, Samantha  09:00 AM  6th floor  06-4 
Jones, Brent  08:45 AM  8th floor  08-2 
Judd, Steven  08:30 AM  5th floor  05-1 
Kansas Department of Revenue  09:00 AM  9th floor  09-3 
Kasel, Tracie  09:00 AM  1st floor  JURY 
Keene, Brandon  08:30 AM  5th floor  05-1 
Kelley, Chace  08:30 AM  5th floor  05-1 
Kester, Kylee  09:00 AM  1st floor  JURY 
Kester, Robert  08:30 AM  5th floor  05-1 
King, James  09:00 AM  1st floor  JURY 
Kobus, Richard  09:30 AM  7th floor  07-1 
Koehn, Donica  08:30 AM  5th floor  05-1 
Koehn, Jessica  09:00 AM  1st floor  JURY 
Kristek, James  09:00 AM  6th floor  06-3 
Kulp, Clayton  09:00 AM  9th floor  09-3 
Larson, Lynn  09:30 AM  5th floor  05-5 
Lazos, Maria  09:00 AM  1st floor  JURY 
Leighty, Brianna  09:00 AM  1st floor  JURY 
Leis, Zachary  08:45 AM  8th floor  08-2 
Lessman, Jessica  09:00 AM  1st floor  JURY 
Lever, Jeremy  08:30 AM  5th floor  05-1 
Lloyd, Mike  09:00 AM  1st floor  JURY 
Lloyd, Monique  09:00 AM  1st floor  JURY 
Lopez, Martha  09:00 AM  1st floor  JURY 
Lopez-Reyes, Omar  08:30 AM  5th floor  05-1 
Love, D'Carla  09:00 AM  1st floor  JURY 
Lucas, Scott  11:00 AM  10th floor  10-2 
Markley, Darren  09:00 AM  1st floor  JURY 
Martin, Treasa  08:30 AM  5th floor  05-1 
Martinez, Ester  09:00 AM  1st floor  JURY 
Martinez, Manuel  09:00 AM  6th floor  06-4 
Massey, Tierra  11:00 AM  8th floor  08-2 
McAllister, Steven  08:30 AM  5th floor  05-1 
Mccarthy-Boneski, Maria  09:00 AM  1st floor  JURY 
Mcgee, Jalynna  08:30 AM  5th floor  05-1 
McGee, Travis  09:00 AM  1st floor  JURY 
McGowan, Caleb  08:30 AM  5th floor  05-1 
McGuire, Stephen  08:30 AM  5th floor  05-1 
Messmore, Morgan  09:00 AM  10th floor  10-3 
Miller, David  09:00 AM  1st floor  JURY 
Miller, Dawn  09:00 AM  1st floor  JURY 
Miller, Jenna  08:30 AM  5th floor  05-1 
Mills, Michael  11:00 AM  8th floor  08-2 
Mitchell, Sherida  09:00 AM  1st floor  JURY 
Mitchell-Drinnen, Andrea  08:30 AM  5th floor  05-1 
Moats, Daniel  08:30 AM  5th floor  05-1 
Moon, John  09:00 AM  1st floor  JURY 
Moon, Thomas  09:00 AM  1st floor  JURY 
Moore, Autumn  09:00 AM  1st floor  JURY 
Moore, Michael  09:00 AM  1st floor  JURY 
Murdock, Darius  09:00 AM  1st floor  JURY 
Murphy Lehman, Brianna  08:30 AM  5th floor  05-1 
Mussulman, John  08:30 AM  5th floor  05-1 
Myers, Jude  09:00 AM  1st floor  JURY 
Ogburn, Carla  09:00 AM  1st floor  JURY 
Oliver, Danielle  09:00 AM  1st floor  JURY 
Oliver, Joshua  11:00 AM  8th floor  08-2 
Ortega, Antonia  09:00 AM  1st floor  JURY 
Our Second Waltz  09:00 AM  9th floor  09-1 
Parish, Erica  08:45 AM  10th floor  10-2 
Parks, Daisha  09:00 AM  1st floor  JURY 
Petcovich Perez, Ivan  09:00 AM  1st floor  JURY 
Peters, Sarah  09:00 AM  4th floor  04-2 
Pettegrew, David  08:30 AM  5th floor  05-1 
Phillips, Kevin  08:30 AM  5th floor  05-1 
Phipps, Brayden  08:30 AM  5th floor  05-1 
Pierce, Austin  09:00 AM  1st floor  JURY 
Pitts, Timothy  09:00 AM  1st floor  JURY 
Pixius Communications LLC  09:00 AM  4th floor  04-3 
Pledger, Heustis  08:30 AM  5th floor  05-1 
Polk, Tonya  08:30 AM  5th floor  05-1 
Ponds, Valentha  08:30 AM  5th floor  05-1 
Poole, Nicholas  08:30 AM  5th floor  05-1 
Pravecek, Terry  08:30 AM  5th floor  05-1 
Rameriz, Maricela  09:00 AM  1st floor  JURY 
Ramirez, Jose  08:30 AM  5th floor  05-1 
Ramirez-Robinson, Anna  09:00 AM  1st floor  JURY 
Reed, Candice  08:30 AM  5th floor  05-1 
Retana, Hilda  08:30 AM  5th floor  05-1 
Revell, Dequalin  08:30 AM  5th floor  05-1 
Revells, Jaquez  09:30 AM  5th floor  05-5 
Riad, Jennifer  11:00 AM  8th floor  08-1 
Rickard, John  11:00 AM  9th floor  09-1 
Ringold, Jeffrie  09:00 AM  1st floor  JURY 
Roberts, Linda  09:00 AM  1st floor  JURY 
Robinson, Joan  08:30 AM  5th floor  05-1 
Robinson, Recil  09:00 AM  6th floor  06-4 
ROBINSON, SHAUN  08:30 AM  5th floor  05-1 
Rodreiguez, Samuel  08:30 AM  5th floor  05-1 
Rodriguez, Juan  09:00 AM  10th floor  10-2 
Ross, Terry  09:00 AM  10th floor  10-2 
Rule, Jason  09:00 AM  1st floor  JURY 
Rule, Laura  09:00 AM  1st floor  JURY 
Salinas, Manuel  10:00 AM  5th floor  05-1 
Sanders, Jeffery  09:00 AM  5th floor  05-3 
Santos, Monica  09:00 AM  5th floor  05-4 
Schepmann, Sarah  08:30 AM  5th floor  05-1 
Schoenberger, Bobby  09:00 AM  1st floor  JURY 
Scindon, Katrina  09:00 AM  1st floor  JURY 
Scott, Daniel  09:00 AM  10th floor  10-2 
SECURITY NATIONAL LIFE INSURANCE COMPANY  09:00 AM  9th floor  09-3 
Shadix, Richard  09:00 AM  1st floor  JURY 
Short, Kirk  09:00 AM  4th floor  04-3 
Shryock, Dalton  08:30 AM  5th floor  05-1 
Sidibe, Thierry  09:00 AM  1st floor  JURY 
Silva, Kayla  09:00 AM  1st floor  JURY 
Silva, Roger  09:00 AM  8th floor  08-1 
Smith, Adrian  09:00 AM  1st floor  JURY 
Smith, Amber  09:00 AM  1st floor  JURY 
Smith, Delvert  09:00 AM  1st floor  JURY 
Smith, Jacquelin  09:00 AM  1st floor  JURY 
Smith, Sherry  09:00 AM  1st floor  JURY 
Solis, Ciara  09:00 AM  5th floor  05-3 
Soto, Julio  08:30 AM  5th floor  05-1 
Stanford, Avance  08:30 AM  5th floor  05-1 
Stewart, Asha  08:30 AM  5th floor  05-1 
Stewart, Lori  09:00 AM  1st floor  JURY 
Stewart, Lori  09:00 AM  1st floor  JURY 
Stewart, Sarah  09:00 AM  1st floor  JURY 
Summers-Payne, Tami  09:00 AM  1st floor  JURY 
Sutton, Jaxson  08:30 AM  5th floor  05-1 
Swisher, Zacharie  08:30 AM  5th floor  05-1 
Temple, Kellie  09:00 AM  1st floor  JURY 
Temple, Von  09:00 AM  1st floor  JURY 
Thomas, Brandi  08:30 AM  5th floor  05-1 
Thomas, Jennifer  09:00 AM  6th floor  06-4 
Thompson, Rachel  08:30 AM  5th floor  05-1 
Thorpe, Rebecca  09:00 AM  6th floor  06-3 
Tiemeyer, Elena  09:00 AM  4th floor  04-4 
Tiemeyer, Thomas  09:00 AM  4th floor  04-4 
Timmermeyer, Michael  08:45 AM  10th floor  10-4 
Townsley, Allen  11:00 AM  8th floor  08-2 
Triana, Mignel  09:00 AM  1st floor  JURY 
Unkel, Christine  09:00 AM  6th floor  06-3 
Valenzuela, Manuel  08:30 AM  5th floor  05-1 
Van Y, Zachary  09:00 AM  1st floor  JURY 
Vasques, Nick  09:00 AM  1st floor  JURY 
Villarreal, Lalyien  08:30 AM  5th floor  05-1 
Walker, Mikel  08:30 AM  5th floor  05-1 
Walter, Robert  09:30 AM  5th floor  05-5 
Ward, Manasse'h  09:00 AM  1st floor  JURY 
Ward, Mannesseh  09:00 AM  1st floor  JURY 
Washington, Brionna  08:30 AM  5th floor  05-1 
Watson, Samantha  09:00 AM  1st floor  JURY 
Wells, Cristofer  09:00 AM  1st floor  JURY 
West, Jeric  08:30 AM  10th floor  10-4 
Westbrook, Cameron  09:00 AM  1st floor  JURY 
Westbrook, Sally  09:00 AM  1st floor  JURY 
Whaley, Larry  09:00 AM  4th floor  04-3 
Wheaton, Joyce  09:00 AM  4th floor  04-3 
Wheeler, Jeremy  09:00 AM  1st floor  JURY 
White, John  09:00 AM  4th floor  04-3 
Wichita Furniture, Inc  09:00 AM  4th floor  04-3 
Wiley, Joseph  08:30 AM  5th floor  05-1 
Williams, Douglas  09:00 AM  1st floor  JURY 
WILLIAMS, PHILLIP  09:00 AM  9th floor  09-3 
Williams, Shari  09:00 AM  1st floor  JURY 
Williams, Zachary  08:30 AM  5th floor  05-1 
Willingham, Kentrell  08:30 AM  5th floor  05-1 
Wilson, Royce  08:30 AM  5th floor  05-1 
Wilson, Tehran  10:00 AM  7th floor  07-1 
Windorski, Jason  09:00 AM  10th floor  10-3 
Wirths, Briar  08:30 AM  5th floor  05-1 
Wong, Heather  09:00 AM  1st floor  JURY 
Worden, William  08:30 AM  5th floor  05-1 
Yankey, Gabriel  09:00 AM  1st floor  JURY 
Yarbrough, Toshia  08:30 AM  5th floor  05-1